Ekonomika

ABB Group — Synergie Švédska a Švýcarska

VÝKONNOST

Finanční výsledky firmy ABB v Q2 2022 naznačují vysokou poptávkovost a operační výkonnost. Společnost dokázala vykázat silný nárůst v míře objednávek (10 %) a zvýšila svou operační marži EBITDy na 15,5 %. Björn Rosengren, CEO ABB řekl: “Nakonec jsem spokojený s tím, jak jednotlivé týmy dokázaly zvýšit míru objednávek, a to samé platí pro marživost. Držíme se dlouhodobého cíle. To vše bylo splněno za velkého tlaku ze strany trhu. Moc tomu nenapomohl Covid, který si vyžádal lockdown v Číně, a ani míra inflace… V následujícím půl roce očekávám zvýšenou prosperitu.” Detailnější informace se nacházejí v tabulce napravo. A pro úplný přehled, je možné kompletní Q2 report dohledat zde.

1 For a reconciliation of non-GAAP measures, see “supplemental reconciliations and definitions” in the attached Q2 2022 Financial Information.
2 EPS growth rates are computed using unrounded amounts.

Technický pohled — ABB

Společnost ABB zaznamenala prudký nárůst cen akcií od března roku 2020 až do počátku tohoto roku. V tomto skoro dvouletém období jsme byli svědky nárůstu o více než 165 %.* Na konci tohoto divokého nárůstu by v grafu vytvořen vzorec zvaný “double top”, což značí bear market.

V současné době bychom mohli říct, že ceny se pohybují v rámci zdravé míry, jelikož cena se nepohybuje strmě ani do jednoho ze směrů. K dnešnímu datu se akcie ABB prodávají za 26,8$ za kus. Na základě silné a stabilní rozvahy společnosti, výsledků Q2 a firemní strategie lze konstatovat, že ABB by mohla být zajímavou dlouhodobou investiční příležitostí. Fakt, že se společnost zabývá automatizací a robotikou, což se zdá býti nevyhnutelnou součástí našich budoucích životů, předešlému výroku napomáhá. [1]

Podkres

ABB Group je mezinárodní společnost se sídlem jak ve Švédsku, tak ve Švýcarsku. Hlavním působištěm je pro firmu obor Elektrických komponentů, což byla hlavní devíza společnosti od jejího počátku. ABB od té doby také expandovala do oblasti Automatizace a Robotiky.

ABB je multimiliardová společnost — přes 50 miliard Euro v tržní kapitalizaci podle BCM, čímž je čtvrtou největší v Evropě — obchodovaná na SIX Swiss Exchange v Curychu, Nasdaq ve Stockholmu a na NYSE v USA. ABB je také firmou ve Fortune 500.

Tomáš Kolomazník, finanční analytik společnosti BCM

* Minulá výkonnost není zárukou budoucích výsledků.

[1] Výhledová prohlášení jsou založena na předpokladech a současných očekáváních, které mohou být nepřesné, nebo vycházejí ze současného ekonomického prostředí, které se může změnit. Taková prohlášení nejsou zárukou budoucí výkonnosti. Zahrnují rizika a další nejistoty, které je obtížné předvídat. Výsledky se mohou podstatně lišit od výsledků vyjádřených nebo implikovaných v jakýchkoli výhledových prohlášeních.

Štítky
Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít