Ostatní

Solární skupina SOLEK vydá dluhopisy, jejich celkový objem může dosáhnout až 5 miliard korun

SOLEK HOLDING SE podnikající v oboru obnovitelných zdrojů energie se zaměřením na solární energetiku dnes oznámila vydání jednoletých, dvouletých a tříletých dluhopisů s ročním výnosem 4,5 %, 5,2 %, respektive 6 %. Úvodní emise počítá s objemem 150 milionů korun, vydané dluhopisy jsou jmenovité hodnoty 50 tisíc korun s minimální výší investice 100 tisíc korun a výplatou výnosu jedenkrát ročně. Celkový objem dluhopisového programu dle prospektu schváleného Českou národní bankou může dosáhnout až 5 miliard korun. Administrátorem emisí je společnost CYRRUS, právní poradenství poskytla advokátní kancelář Havel & Partners.

Kapitálové trhy i přes celosvětovou pandemii evidují silný zájem investorů o příležitosti spojené s výstavbou a provozem solárních elektráren. „Rozhodli jsme se poptávku vyslyšet a přicházíme s atraktivním dluhopisovým programem, který pro investory představuje příležitost pro bezpečnou diverzifikaci investičního portfolia, odolnou vůči volatilitě trhů i geopolitickým událostem. Investice je mimořádně stabilní a s atraktivním výnosem také s ohledem na dlouhodobě vysoký potenciál rostoucí globální poptávky po zelené energii,“ uvedl Zdeněk Sobotka, zakladatel a majoritní vlastník SOLEK HOLDING SE. 

Výnos z dluhopisového programu bude použit k investicím do výstavby dalších solárních parků, tradičně v Chile nebo nově na Kypru. Nový zdroj financování je tak podle Sobotky v souladu se změnou strategie skupiny SOLEK, která nyní bude nově fotovoltaické parky také vlastnit a po připojení k síti i provozovat. 

Skupina SOLEK si pro peníze na kapitálové trhy nejde poprvé, v minulosti již umístila veřejnou emisi s výnosem 6,2 % a také několik privátních emisí celkem za několik stovek milionů korun. Dluhopisové financování vedle fondu kvalifikovaných investorů a bankovního financování představuje stále významnější zdroj investičního kapitálu, kterým český podnikatel Zdeněk Sobotka financuje svůj business.

Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít