Ekonomika

Ericsson — Obr ze severu

Ve světle nedávných událostí — 6G development

Evropská komise oznámila započetí druhé fáze projektu, který se zabývá výzkumem a developmentem 6G, nazvaného Hexa-X-II, a spadá právě pod již zmiňovanou Evropskou komisi. Cílem tohoto projektu je postavení Evropy do role lídra v technologii 6G. Tato síť by měla zajistit datovou transparentnost, soukromí a bezpečnost a vlastní robustnost. Ericsson se v tomto projektu ujímá role technického dozorce. Tato fáze Hexa-X-II by měla být spuštěna na začátku příštího roku s plánovanou dobou trvání 2,5 roku. Magnus Frodigh, viceprezident a ředitel výzkumného oddělení v Ericssonu, řekl, že „6G by měla přispět k efektivní, lidsky přívětivé a udržitelné společnosti skrze všudypřítomnou inteligentní komunikaci”.

Výkonnost

Podíváme-li se na příjmy společnosti, můžeme postřehnout, že Q2 byl o něco silnější než Q1 tohoto roku, což je dobré znamení. Ericsson zaznamenal 5% zvýšení organických prodejů, více než 42% hrubou marži a je také odhodlán dosáhnout dlouhodobého cíle 15-18% EBITDA marže v následujících 2-3 letech. Carl Melander, CFO Ericssonu, zmínil ve své kvartální prezentaci, že momentum společnosti pokračuje a že Ericsson předpokládá kontinuální nárůst služeb v oblasti 5G, a to globálně. Vyjde-li předpověď, společnost vykáže ještě zajímavější finanční výsledky. [1]

6. října vyslal Ericsson pozvánku na meeting ohledně třetího kvartálu, který by se měl konat 20. října 2022, přibližně v 7:00 (CEST).

Technický pohled — Eric

Ericsson se nyní nachází v oversold condition. Příčinu tohoto stavu můžeme najít, pokud se podíváme třeba na fear and greed index, například u S&P 500. Nacházíme se v oblasti extreme fear. A s touto skutečností lze jen těžko očekávat převeliké kapitálové zisky od stabilní společnosti, jako je Ericsson. [2]

Někdo by mohl na základě grafu výše konstatovat, že se jedná o málo výkonnou firmu, jiný by v grafu mohl spatřit příležitost. V grafu se zformoval vzorec head and shoulders, což je bearish pattern. Nicméně, iniciativa této společnosti v network technologii v Evropě je obdivuhodná. Touto optikou lze ve firmě spatřit příležitost.

Ericsson — podkres

Ericsson je švédská společnost zabývající se network technologiemi a telekomunikací. Firma tedy prodává (mimo jiné) služby spojené s informační a telekomunikační technologií. Ericsson byl založen v roce 1876 Larsem Magnusem Ericssonem. A zajímavost na závěr — právě tato společnost přišla na svět s technologií Bluetooth, takže pokud jste někdy byli rádi, že Bluetooth existuje, nyní víte, komu poděkovat. Dodatečně se můžete podívat, jak si Ericsson stojí v žebříčku TOP 10 Tech firem v Evropě podle BCM.

Tomáš Kolomazník, finanční analytik společnosti BCM – Begin Capital Markets

* Minulá výkonnost není zárukou budoucích výsledků

[1,2] Výhledová prohlášení vycházejí z předpokladů a aktuálních očekávání, které mohou být nepřesné, nebo z aktuálního ekonomického prostředí, které se může změnit. Taková prohlášení nejsou zárukou budoucí výkonnosti. Zahrnují rizika a další nejistoty, které se dají těžko předvídat. Výsledky se mohou podstatně lišit od výsledků vyjádřených nebo implikovaných v jakýchkoli výhledových prohlášeních.

Štítky
Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít