Ekonomika

Nejmocnější muž Hollywoodu opouští Walt Disney. Akcie společnosti ztrácejí na hodnotě

Světem otřásla informace, že Robert Iger odstupuje z funkce výkonného ředitele společnosti Walt Disney, a to s okamžitou platností. Iger je přitom podle BBC považován za nejmocnějšího muže Hollywoodu, protože pod jeho vedením společnost probrala několik konkurentů a posílila tak svou pozici na trhu. Akcie firmy na zprávu reagovaly poklesem.

Po oznámení se hodnota firmy na burze propadla přibližně o dvě procenta. Těsně před spuštěním čtvrtečního obchodního dne odepisovala 3,77 procenta a cena se pohybovala na úrovni 123 USD za akcii, přičemž ještě začátkem ledna se pohybovala na úrovni 148 USD za akcii.

Obrázok, na ktorom je snímka obrazovky, mapaAutomaticky generovaný popis
Akcie Walt Disney

Investory zaplavila vlna mírně negativního sentimentu vzhledem k tomu, že pod Igerovým vedením zaznamenal Walt Disney řady úspěchů jako převzetí společnosti Pixar, která vyrábí animované filmy nebo nakladatelskou společnost Marvel, zábavnou divizi 21st Century Fox a filmové studio Lucasfilm. Také spustil streamovací službu Disney +, která od svého startu v říjnu 2019 získala podle BBC již 28 milionů předplatitelů.

Podle informací, které uvedla členka správní rada firmy Susan Arnoldová, se tržní kapitalizace podniku pod Igerovým vedením zvýšila přibližně pětinásobně. Před spuštěním čtvrtečního obchodování podle portálu Investing.com tržní kapitalizace firmy dosahovala úrovně 223 miliard USD.

Iger, který zastával funkci od roku 2005, podle oficiálního oznámení firmy nahradí Bob Chapek, který působí jako šéf divize zábavních parků Walt Disney.

Iger zatím z firmy neodchází definitivně. Ve společnosti bude i nadále zastávat významné postavení – konkrétně výkonného předsedu firmy, na jejíž kreativní úsilí bude až do konce příštího roku dohlížet.

Olívia Lacenová, TopForex

Štítky
Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít