Ekonomika

Vyhlášeno TOP 10 Evropských technologických společností, jedničkou je SAP

Evropskou technologickou jedničkou je softwarová společnost SAP původem z Německa, následuje ji průmyslově-technologický koncern Siemens, rovněž sídlící v Německu, a třetí místo zaujala irská Medtronic podnikající ve zdravotnických technologiích. Žebříček TOP 10 technologických společností Evropy na základě dat z prosince 2021 sestavila brokerská společnost BCM Begin Capital Markets (BCM) a letos v lednu jej zveřejnila.

„V podnikatelském sektoru technologií jsou dlouhodobě napřed firmy z USA, v mnohém však již dohnané jejich asijskými rivaly. Evropa dlouhodobě zaostává. Přesto jsou tu společnosti, které patří v některých technologický oborech mezi špičku i v celosvětovém měřítku. Jejich žebříček jsme sestavili proto, aby se o významných i nadějných technologických hráčích z Evropy více vědělo,“ uvedl ke studii TOP 10 European Technolody Companies Tomáš Kolomazník, hlavní analytik BCM, a doplnil: „Náš žebříček zahrnuje oba hlavní typy společností – tradiční značky, které se úspěšně přetransformovaly, jako je Siemens, nebo nové hráče, začínající jako start-upy, mezi něž řadíme třeba Spotify.“

Do žebříku deseti nejvýznamnějších technologických hráčů v Evropě, kde hrála důležitou roli nejen tržní kapitalizace, ale i postavení společnosti v jejím segmentu trhu, se tak dostala i původem česká vedoucí antivirová společnost Avast nebo globální technologická společnost ABB, která ve významném měřítku působí i v České republice.

Studie TOP 10 European Technolody Companies a další podrobnosti jsou k dispozici na stránkách BCM.

Štítky
Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít