Informační technologie

Technologie Huawei CableFree představuje průlom pro 5G sítě

Praha, 2. června – Společnost Huawei představila nový design pro základnové stanice 5G. Průlomová technologie CableFree umožní anténám základnových stanic mimo jiné výrazně zlepšit integraci a kapacitu energie, či zvýšit účinnost signálu antény až o 20 %, a tím zvednout kvalitu pokrytí signálu 5G. Technologická novinka CableFree tak představuje začátek nové éry na poli sítí páté generace.

Nový inovativní koncept technického řešení platforem pasivních antén nejen pro šíření 5G signálu má nižší hmotnost a umožňuje snazší instalaci. Šestikanálová anténa tak může být v případě CableFree až o 10 kg lehčí a hmotnost vícepásmových antén může klesnout pod 50 kg, díky čemuž se razantně zjednoduší instalace a sníží náklady. Technologie CableFree byla úspěšně integrována do antén řady Huawei Munich Pro, Golden Mini a London Pro a rovněž do produktů 32T32R Massive MIMO.

CableFree zvyšuje až o 80 % kapacitu antény a má sníženou produkci radiace. V současné době je toto řešení jedno z nejbezpečnějších v oblasti 5G na evropském trhu. Zavedení vysokofrekvenčních pásem v 5G vyžaduje zvýšení počtu antén pro zajištění širokého pokrytí. Huawei se proto zaměřila i na celkové zlepšení vysokorychlostního pokrytí sítě 5G, a CableFree tak disponuje až o 20 % vyšší účinností záření pro zvýšení efektivity pokrytí signálem.

Vylepšením prošel i výkon pasivní intermodulace, tzv. PIM, který umožnuje efektivnější interakci mezi jednotlivými mechanickými komponenty antény. Díky CableFree má anténní systém o 80 % méně šroubů a spájených bodů. Design nových antén je tedy mnohem efektivnější, než jak přikazují současné standardy. Huawei tak díky technologii CableFree získává na evropském trhu konkurenční výhodu.

„Antény jsou pro 5G sítě klíčové. Vyšší výkon a integrace jsou hlavními trendy v rámci inovace antén v éře 5G. Huawei stále inovuje na základě požadavků našich zákazníků, kteří připravují infrastrukturu 5G sítí. Pomáháme vybudovat efektivní a výkonné sítě, které jim pomohou dosáhnout nejen obchodního úspěchu v oblasti 5G,“ uvedl prezident sekce výroby antén společnosti Huawei Čang Ťia-i.

Kontakty pro média:

Tomáš Kolder                                                

PR manažer, Huawei                                                  

Email: tomas.kolder@huawei.com                  

Mobil: +420 732 848 725

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

V Evropě Huawei v současné době zaměstnává přes 13 300 zaměstnanců a provozuje dvě hlavní regionální kanceláře a celkem 23 výzkumných a vývojových center. Huawei dosud spustila 230 projektů technické spolupráce s více než 150 univerzitami po celé Evropě.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo speciální microsite https://www.5gvcesku.cz/
a sledujte nás na:

Štítky
Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít