Zahrada a bydlení

Jaro v kuchyni

Není krásnějšího ročního období než jara. Okolní krajina se vybarvuje do odstínu pastelových barev jako by ji přímo před našima očima namaloval slavný francouzský malíř Monet. Záplavy růžových květů šeříků, sakur i magnolií s kombinací žlutých pampelišek i červených okvětních lístků tulipánů vytváří ze zahrad učiněná mistrovská díla. Abychom o takové pohledy nepřišli ani doma, přichystal si pro vás Potten & Pannen – Staněk jarní kolekci nádobí a dalších luxusních kousků, jež vám pokvetou po celý rok přímo v srdci vaší kuchyně.

Kolekce porcelánu Magic Garden, Rosenthal

 Nová jarní kolekce jídelního porcelánu, Magic Garden, vznikla pod rukama kreativního ředitele francouzského módního domu Christian Lacroix, Sachy Walckhoffa, který ve spolupráci se značkou proslulé německé porcelánky Rosenthal vymyslel návrh porcelánového nádobí, jež stejně jako zahrada prochází třemi vývojovými fázemi. Zrod květiny začíná u semínka, který je v kolekci symbolizován elegantním černobílým grafickým vzorem, Black Seeds. Tak jako rostlina postupně klíčí a z půdy se za světlem dere stonek s prvními zelenými lístky, tak je z pohledu druhé fáze vyobrazen dekor Foliage, jež je bohatě zdobený prvky mladých listů a pučících květů. To nejkrásnější však přichází na závěr. Magicky vonící okvětní lístky pampelišek, heřmánku šípkových růží a dalších léčivých květin zdobí nádobí v posledním designu Blossom, který je zároveň i pomyslnou třešničkou na dortu v rámci této unikátní kolekce. Kouzlo všech tří nadčasových dekorů tkví především v jejich vzájemné kombinaci vybízející ke hře s barvami a detaily. Jedno je ale jisté. Ať už máte spadeno na jeden šálek s podšálkem k odpolednímu čaji o páté, nebo chcete celý set nádobí věnovat své mamince, která je vášnivou zahradnicí, kolekci Magic Garden najdete exkluzivně v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz.

Kávový šálek s podšálkem z kolekce MARIEFLEUR, Villeroy & Boch

 Není nic lepšího, než se po náročném pracovním dni natáhnout na pohovku a v klidu si vychutnat potřebnou dávku kofeinu s oblíbenou knížkou v ruce a dobrou společností po svém boku. Pravidelný rituál může být o to krásnější, je-li káva podávána v šálku světové značky Villeroy & Boch z jarní country série porcelánu, která hýří motivy akvarelových květů. Inspirací se designerům z tradiční německé porcelánky staly Monetovy akvarelové obrazy, které ztvárňují krásu francouzské krajiny. Do šálku posetého květy se vejde nápoj o objemu 250 ml, což je ideální velikost pro všechny milovníky cappuccina nebo horké čokolády. Porcelán z prémiové kolekce můžete používat v mikrovlnce a díky kvalitní glazuře jej nepoškodí ani pravidelné mytí v myčce. Šálek s podšálkem pořídíte v prodejnách v Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za cenu 740 Kč.

Zahradní nůžky Opinel

Zahrada potřebuje po zimním spánku spoustu péče. Ať už máte v plánu sestříhat růžové keře nebo si do vázy ustřihnout první větvičku rozkvetlých šeříků, dvousečné zahradní nůžky Opinel se stanou nepostradatelným vybavením každého zahrádkáře. Ostrý ocelový břit přestřihne silné větve až do průměru dvou centimetrů a rukojeť z francouzského bukového dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů je příjemná na úchop a zároveň odolná vůči znečištění i vlhkosti. Zahradní nůžky mají skrytou pružinu, bránící uskřípnutí, a ručně broušenou čepel z uhlíkové oceli, která díky přidanému uhlíků vydrží déle ostrá. Zahradní kleště Opinel pořídíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za 1 450 Kč.

Jasmínová vůně Maison Berger Paris

Představte si, že byste zavřeli oči a rázem se ocitli v omamně vonícím prostředí orientu. Díky nové exkluzivní vůni pure floral se vzácným jasmínem od francouzské značky Maison Berger Paris můžete objevit kouzlo Blízkého východu rovnou z pohodlí vašeho domova. Pokud se chcete ponořit do světa interiérových parfémů, vyzkoušejte dárkové balení katalytické lampy ve tvaru květiny a 250 ml bytového parfému připomínající vůni pohádkového orientu. Elegantní katalytická lampa zapadne do interiéru nejen jako skvělá dekorace, ale také jako účinný pomocník při odstranění nežádoucích pachů. Dárkové balení Maison Berger Paris zakoupíte od 10. dubna v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za 1 170 Kč.

Kusmi Tea s Jasmínem

Výroba čajů Kusmi Tea sahá hluboko do historie. Jen si představte, že si k snídani dopřejete šálek čaje, který je připraven na základě receptury staré více než 150 let. Kusmi Tea totiž pochází z r oku 1867, kdy je v tehdejším Rusku připravoval carskému dvoru, Pavel Michailovič Kusmičov, zakladatel této značky. Postupem času firma expandovala a dnes ji najdete v buticích po celém světě, Prahu nevyjímaje. Zákazník má kromě první originální směsi Bouquet of Flowers, kterou si oblíbil samotný ruský car, možnost ochutnat celkem přes sedmdesát druhů čajů. K těm nejoblíbenějším patří rovněž tradiční sypaný bio organický zelený čínský čaj Kusmi Tea s okvětními lístky jasmínu, jež vám svou vůni připomene omamné jaro. Krásná kovová dóza obsahuje 100 g sypaného čaje a zakoupíte ji v Kusmi buticích v OC Novém Smíchově i ve Westfield Chodov nebo v prodejnách Potten & Pannen – Staněk a na www.pottenpannen.cz za 369 Kč. 

Váza Amazonia, Villeroy & Boch

Výjimečná jarní kytice si zaslouží výjimečnou vázu. Pokud si potrpíte na luxusní a nadčasové doplňky do domácnosti, rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto vysokou vázu z prémiového kostního porcelánu od tradiční německé firmy Villeroy & Boch, jež se výrobě porcelánu věnuje již přes čtvrt století. Prémiová váza inspirována designem 30. a 50. let o výšce 29 cm a objemu 4,5 l je zdobená zlatem a exotickým dekorem kolibříků vycházející z deštných pralesů Amazonie. Originální dekoraci si můžete pořídit v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za 4 440 Kč.

Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít