Zdraví a životní styl

3 včelí produkty pro zdravou prostatu

Zánět prostaty a její zbytnění patří mezi nejčastější zdravotní problémy, které muži řeší. Přitom včelí produkty v kombinaci s bylinami dokáží nepříjemnosti nebo i operativní zákrok odložit. Včelí produkty máme k dispozici, jen je nutné je využívat. A co nám může pomoci?

Včelí pyl – je koncentrovaný včelí produkt, který je považován za přírodní multivitamín. Léčebná kůra trvá 6 týdnů a po 14 dnech pauzy se znovu pokračuje v užívání. 1 lžička rouskového pylu smíchaného s medem a vodou se užívá 1-2x denně před jídlem. Při nízkém tlaku doporučuji užívat na noc. Neužívejte při onemocnění ledvin nebo nádorových onemocněních. Pyl není návykový, může se tedy používat dlouhodobě. Opatrnosti je potřeba při užívání léků na ředění krve, protože pyl krev ředí. Proto jsou důležité pauzy mezi jednotlivými kůrami.

Med – při problémech s prostatou se doporučuje popíjet bylinkový čaj z vrbovky oslazený medem. V jídelníčku mužů by neměla chybět ani dýňová semínka. Obsahují fosfor, zinek a vitamín E a také vitaminy A, D, vitaminy skupiny B a minerály jako draslík, mangan a měď. Ideální příprava je přes noc semínka namočit do vody, ráno vodu slít, přidat trochu medu a dopřát si 1-2-lžíce.

Propolis – při problémech s prostatou doporučuji užívat propolisovou tinkturu rozpuštěnou v malém množství vody 3 x denně  půl hodiny před jídlem. Před užitím je důležité provést test na alergii na propolis na zápěstí. Užíváme po dobu 4-6- týdnů. Propolisová tinktura se může vyměnit za tablety s propolisem, které jsou v současné době již na českém trhu dostupné.

Uvedené postupy nenahrazují konzultaci s lékařem.

Mgr.Kamila Rubešová, https://kozominskymed.eu/

Štítky
Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít