Zdraví a životní styl

3 tipy na medové vánoční dárky

Med s oříšky a semínky

Do skleničky si nasypeme směs ořechů – vlašské, kešu, mandle, lískáče nebo arašídy. Přidáme dýňová a slunečnicová semínka. Zalijeme medem a necháme pár dní uležet.

Pak mlsáme samotné nebo přidáváme do kaše či jogurtu.

Rýmovníkový med

Natrháme a polámeme lístky rýmovníku, zalijeme medem a necháme nejlépe přes noc v pokojové teplotě odpočívat. Druhý den lístky vyndáme, koncentrát medorýmovníku smícháme s medem do obsahu 500g. Užíváme na lžičku, 3x denně 1, ale i na mazání do nosu při rýmě. Zde naneseme do každé nosní dírky a ležíme 3 minuty na pravém boku, 3 minuty na zádech a 3 minuty na levém boku. Důležité je lístky pomačkat, aby z nich med mohl vytáhnout šťávu. Použité lístky pak využijeme na čaj.

Kurkuma a med

Kurkuma a med je jedno z nejsilnějších antibiotik. Med je schopen bojovat proti infekcím a bakteriím, které jsou již odolné vůči medicínským antibiotikům. Kombinace kurkumy s medem zvyšuje jeho anti-mikrobiální činnost a může zlepšit hydrataci a elasticitu kůže a přispívá tak k lepšímu zdraví kůže. Kurkuma a med jsou užitečné při léčení ústní sliznice.

Připravíme si 500 g medu, lehce nahřejeme ve vodní lázni a vmícháme lžičku kokosového oleje a 2 lžičky kurkumy. Směs uložit při pokojové teplotě, na tmavém místě, před každým použitím zamíchat. Na boj proti chřipce, nebo nachlazení, půl lžičky směsi, několikrát denně.

Recepty pro vás připravila Mgr. Kamila Rubešová, www.kozominskymed.eu

Štítky
Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít