Sport a volný čas

Na Mladoboleslavsku se složili na nové koncertní křídlo, ve čtvrtek na něj zahraje místní virtuos Miroslav Sekera

Online přenos slavnostního předání koncertního křídla Petrof Monsoon Městskému divadlu Mladá Boleslav bude možné sledovat ve čtvrtek 3. prosince od 18 hodin na facebookové stránce Nové Boleslavsko. Na pořízení piana v hodnotě 1 839 000 korun byla před rokem vypsána veřejná sbírka. I díky přispění široké veřejnosti tak bude možné obnovit tradici koncertů, které dříve pravidelně a za účasti světových hvězd rozeznívaly sál mladoboleslavského divadla. 

Mladá Boleslav, 1. 12. 2020: Sérii benefičních koncertů a veřejnou sbírku na pořízení nového koncertního křídla, do které přispělo také město Mladá Boleslav a Středočeský kraj, inicioval Spolek přátel umění Mladá Boleslav ve spolupráci s Nadačním fondem ŠKODA AUTO loni v listopadu. Více než šedesát let staré piano, které kvůli svému technickému stavu nevyhovovalo koncertním požadavkům, tak mohlo být nahrazeno koncertním křídlem značky Petrof Monsoon, které – jak už jeho název napovídá – vnese do plachet boleslavské kultury čerstvý vítr.

Vzhledem k epidemiologické situaci proběhne jeho slavnostní předání z rukou předsedkyně spolku přátel umění Ing. Jany Mlčochové, náměstka pro kulturu Mgr. Daniela Marka a člena správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO Ing. Martina Hrdličky bez účasti veřejnosti. Podvečer, během kterého vystoupí klavírní virtuos Miroslav Sekera, rodák z Benátek nad Jizerou, nebo tanečníci z bakovského Tanečního klubu Rytmus, bude možné sledovat online na facebookové stránce Nové Boleslavsko, nebo ze záznamu na YouTube kanále Nadačního fondu ŠKODA AUTO.  

Koncertní křídlo Petrof Monsoon se vyznačuje vytříbeným zvukem, který nejlépe vynikne ve velkých hudebních síních. Na jeho výrobě se podílejí ti nejlepší a nejzkušenější mistři řemesla. Má charakteristický romantický tón a svou bezchybnou dynamikou poskytuje muzikantům dokonalý prostor pro vyjádření svých pocitů. 

Spolek přátel umění Mladá Boleslav rozvíjí odkaz stejnojmenného sdružení, které v kraji působilo před více než sto lety. Jeho hlavním cílem je podporovat a rozvíjet kulturní život v regionu. Podporovat místní kulturu hodlá v příštím roce také Nadační fond ŠKODA AUTO. 

„Aktuální situace kultuře a umělcům bohužel moc nepřeje. Kultura je pro nás v Nadačním fondu Škoda Auto však důležitá za každých okolností, a proto chceme v její podpoře i nadále pokračovat. Předání křídla mladoboleslavskému divadlu vnímám jako slibný symbolický začátek,“ říká Martin Hrdlička, člen správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO. „Ať už jsme autoři nebo konzumenti, kultura nám pomáhá uniknout z reality, odreagovat se a lépe přestát náročnou situaci. Kulturu v našem regionu proto chceme i nadále rozvíjet!“

Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít