Sport a volný čas

Dokument Kosmický start: Přistání na vodě přináší zákulisní záběry z přistání kapsle SpaceX Dragon

NASA ve spolupráci se společností SpaceX téměř po deseti letech vypustila letos v květnu z americké půdy do vesmíru lidskou posádku, která se před časem po dvou měsících v pořádku vrátila domů. Dokument Kosmický start: Přistání na vodě (Space Launch: Splashdown), který u nás bude mít premiéru v neděli 6. září 2020 ve 21 hodin na Discovery Channel, odhaluje zákulisní záběry z přistání kapsle SpaceX Dragon.

Letos v květnu týmy Discovery a Science Channel ve spolupráci s Washington Post zdokumentovaly start raketoplánu Crew Dragon s první lidskou posádkou od roku 2011 z vesmírného střediska Kennedy v Cape Canareval na Floridě. Společnost Discovery tak nemohla chybět ani u jejího návratu. Stejně jako květnový start mohli dokonce američtí diváci Discovery a Science Channel přistání v Mexickém zálivu sledovat na svých oblíbených stanicích 2. srpna živě. Květnové vysílání oběma kanálům přineslo rekordní sledovanost – dokument Kosmický start: Amerika se vrací do vesmíru (Space Launch: America Returns To Space) byl dokonce hodnocen jako nejlepší pořad v historii Science Channel vůbec.

„Takové záběry je možné sledovat pouze na Discovery a Science Channel,“ uvedl pro časopis Science Scott Lewers, Executive Vice President of Multiplatform Programming, Factual & Head of Content. „Díky Washington Post jsme strávili více než rok dokumentováním cesty společnosti SpaceX, která jako první soukromá společnost na jejím konci vypustila astronauty do vesmíru, a jsme rádi, že jsme mohli být také u jejich bezpečného návratu zpět na Zem a tuto neuvěřitelnou cestu domů tak zprostředkovat našim divákům.“

Unikátní záběry, které zachycují první přistání amerických astronautů na moři od roku 1975, vznikly díky spolupráci se spisovatelem Washington Postand Christianem Davenportem, díky jehož zkušenostem a kontaktům se filmový štáb dostal až ke klíčovým protagonistům. Davenport je jedním z předních amerických autorů věnujících se mapování komického průmyslu v zemi a zároveň povolaným komentátorem celé události. V dokumentu však nechybí ani odborný komentář současných i bývalých astronautů, včetně Mika Massimina nebo Garretta Reismana, špičkových inženýrů a dalších speciálních hostů včetně dobrodruha Joshe Gatese.

Dokument Kosmický start: Přistání na vodě produkovala pro Discovery Channel společnost Storied Media Group a její výkonní producenti Aaron Fishman, Todd Hoffman a Michael J. Miller. Výkonnými producenty za Discovery Channel a Science Channel jsou Gretchen Eisele, Scott Lewers a Caroline Perez.

Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít