Sport a volný čas

Kvalitu života na Mladoboleslavsku můžete ovlivnit během pouhých pěti minut. Online průzkum byl právě spuštěn

Záleží Vám na místě, kde žijete? Chcete se spolupodílet na jeho dalším rozvoji? Zapojte se do pětiminutového průzkumu veřejného mínění, za jehož vznikem stojí iniciativa Nové Boleslavsko. Svými odpověďmi můžete reálně ovlivnit, na jaké priority se budou partneři této iniciativy soustředit v příštím roce. Výsledky průzkumu, který se týká oblastí, jako je dopravní bezpečnost, vzdělávání, veřejný prostor, kvalita zdravotních a sociálních služeb nebo hodnocení dopadů epidemie koronaviru, budou známy v polovině března 2021.

Zapojit se do průzkumu veřejného mínění v aplikaci Trendaro bude možné v období od 19. listopadu až do konce ledna 2021. Zúčastnit se mohou všichni občané okresu Mladá Boleslav, stejnou váhu mají hlasy obyvatel Bělé pod Bezdězem, Mnichova Hradiště nebo třeba Benátek nad Jizerou. Pro vyplnění dotazníku je nutná registrace na stránkách www.trendaro.cz a stáhnutí aplikace. Detailní vyhodnocení bude k dispozici v průběhu března 2021.

V dotazníku mohou občané vedle pěti hlavních oblastí reagovat také na aktuální koronavirou situaci a sdělit své postřehy a nápady, jak se s pandemií lépe vyrovnat. Cílem průzkumu je zjistit, jak se občanům v regionu reálně žije a v jakých oblastech je podle jejich názoru prostor pro zlepšení. 

„Naší dlouhodobou ambicí je aktivizovat občany v regionu, aby se do dění a rozvoje regionu sami přímo zapojili, například jen tím, že věnují pět minut svého času vyplnění dotazníku,“ říká Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu ŠKODA AUTO, který je jedním z partnerů iniciativy Nové Boleslavsko. „Rád bych zdůraznil, že se nejedná o žádný samoúčelný sběr dat do šuplíku, ale že jednotlivé tipy a názory skutečně budeme jeden po druhém vyhodnocovat. Vytvořit lepší podmínky pro život v našem regionu totiž dokážeme jen díky týmové práci.“

Celá řada již realizovaných regionálních projektů, které Nadační fond ŠKODA AUTO dosud podpořil, měla základ v průzkumech z roku 2018 a 2019, kdy si občané Mladoboleslavska zvolili jako priority dopravní bezpečnost, rozšíření míst pro aktivní odpočinek ve městě nebo podporu komunitního života. V této souvislosti Nadační fond ŠKODA AUTO například uvolnil už 2 miliony korun na nové přechody pro chodce (v ulicích Na Celně a Jana Palacha) a dlouhodobě podporuje dopravní vzdělávání dětí na základních školách. 

Se společností Rekola byl v Mladé Boleslavi pilotně spuštěn projekt sdílených kol, který svým úspěchem překonal i velkoměsta, jako jsou Praha nebo Brno. Díky tomu se podařilo v dalším období zajistit občanům výhodnější podmínky, když projekt převzala společnost NextBike. Od Krásné louky směrem do centra města se pracuje na vzniku cyklostezky, a to včetně nové lávky přes Jizeru podle návrhu architekta Josefa Pleskota, a otevřelo se komunitní centrum Pluhárna. Nadační fond ŠKODA AUTO však také pravidelně podporuje činnost spolků a zájmových sdružení prostřednictvím grantových výzev. 

„Určitě bude zajímavé po čase sledovat, jak se priority občanů našeho regionu po našem dvouletém působení změnily, a už nyní se těšíme na realizaci nových projektů v příštím roce, které nás opět posunou blíže k našemu hlavnímu cíli, kterým je zatraktivnění regionu,“ dodává Ladislav Kučera.

Cílem programu Nové Boleslavsko je přispět k lepšímu životu v regionu. Stojí za ním vedle největšího regionálního zaměstnavatele ŠKODA AUTO také Nadační fond ŠKODA AUTO, Statutární město Mladá Boleslav, město Kosmonosy, Mnichovo Hradiště a další obce v okrese, ale i Středočeský kraj. Více informací na www.noveboleslavsko.cz nebo na https://www.facebook.com/NoveBoleslavsko.

Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít