Sport a volný čas

Pražský IFBB DIC Diamond Cup 2021 potvrdil kvalitu i potřetí

PRAHA (29.9.2020) – Pořadatelé IFBB DIC Diamond Cupu mohou směle tvrdit, že se svátek kulturistiky a fitness, pořádaný v sobotu 25.9. potřetí v pražském Hiltonu, zařadil mezi tradiční každoroční závody na světové tour. Na akci, kde se setkali amatéři i profesionálové v soutěži IFBB Elite, se bojovalo o body do světového žebříčku, ale i finanční odměnu.

„Jsem nadšen, že v elitní kategorii kulturistiky mužů se před domácím publikem podělili o všechny medaile čeští závodníci, debutujícího Gorola a Čermáka předčil jen zkušený Pavel Koukal,“ vyjádřil na konci galavečera unavený, ale spokojený organizátor Roman Hajabáč.

Mezi elitou žen v kategorii bikiny fitness vybojovala bronz Češka Veronika Zemanová, která se na stupně vítězů mezi profesionálkami dostala již posedmé. Lepší byly jen Maďarka Gavrikova a Ruska Zolotaya.

Vyvrcholení celodenního maratonu předcházely soutěže amatérů. Ty se těší velkému zájmu závodníků, ale i příznivců zdravého životního stylu. O 28 profesionálních karet dorazilo do Prahy bojovat 172 závodníků ze 24 států. „Čeští zástupci se objevili na podiu celkem pětačtyřicetkrát, což je něco neskutečného. Velmi si vážíme toho, že se dokázali na naši akci tak připravit,“ neskrývá nadšení Hajabáč, který sám získal bronz v kategorii Physique mužů masters.

Rekordmanem soutěže se v tomto ohledu stal Boris Palovič, jenž si na letošním IFBB Diamond Cup Prague kategorie vyzkoušel hned čtyři. Představil se v classic physique masters, classic physique mužů, klasické kulturistice mužů nad 175 cm a v kulturistice masters.

Vedení mezinárodní federace IFBB koncept IFBB Elite profesionálních soutěží představilo před čtyřmi lety. Od té doby v nové profesionální odnoži zmíněné organizace vyrostly její první velké hvězdy a odehrálo se v ní třiašedesát soutěží. Tou čtyřiašedesátou se v sobotu stalo právě IFBB Elite Pro Prague.

Renomé soutěže IFBB DIC Diamond Cup potvrzuje také věrnost jejich prestižních partnerů jako jsou společnosti Extrifit, Carollinum, Advantage cars, Roonie nebo Eastlabs, kteří ji podporují již od nultého ročníku. „V dnešní době najít partnera, který podpoří projekt s nejistým výsledkem, není jednoduché. O to víc si jich ceníme,“ dodává Roman Hajabáč.

Štítky
Více

Aktuální články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Zavřít