Sport a volný čas

Kapitán týmu Topforex Lapierre Jiří Petruš lídrem víkendových závodů v Polsku

O víkendu se vydaly mladé naděje týmu Topforex Lapierre do Polska, kde se zúčastnily Memoriálu Henrika Lasaka a závodu Grand Prix Doliny Baryczy – Żmigród. Skvělou formu potvrdil kapitán české profesionální stáje Jiří Petruš, který vybojoval páté, respektive druhé místo.

V sobotu 8.8. cyklisté Topforex Lapierre absolvovali tradiční polský závod Memorial Henrika Lasaka. Ten je pořádán na 30kilometrovém okruhu v okolí města Limanow. Velmi obtížný horský závod dlouhý 150 km, kdy každé kolo musí jezdci zdolat jeden devítikilometrový a dva kilometrové kopce s průměrným stoupáním 12 %, byl ještě o to složitější, že panovaly tropické teploty nad 30 stupňů.

Taktika trenérů Topforex Lapierre podpořit vynikající formu kapitána Jiřího Petruše se ukázala účinná.  Hned od prvního kola nastolili závodníci ostré tempo a na vrcholu nejdelšího kopce zbývalo už jen devět cyklistů. Z týmu Topforex Lapierre ve skupině bojovali Jiří Petruš, Petr Klabouch a František Honsa spolu se závodníky týmů CCC a Wibatechu. V dalších okruzích mladíci pracovali na tom, aby Jiří Petruš ušetřil co nejvíce sil do závěru. Do cíle obtížného závodu nakonec dojelo pouze deset klasifikovaných závodníků a Jiří Petruš obsadil velice dobré páté místo. Zároveň se stal i nejlepším českým závodníkem.

V neděli se chlapci z týmu Topforex Lapierre představili v závodě Grand Prix Doliny Baryczy – Żmigród.  Rovinatý závod dlouhý 144 km se skládal ze 4 okruhů a již od startu se o vysoké tempo pelotonu starali závodníci CCC a právě Topforex Lapierre. Po polovině závodu zaútočila pětice závodníků v čele s Jiřím Petrušem, závodníky CCC a Wibatechu, ke které stihl dojet i Petr Klabouch. Celá skupina výborně spolupracovala a do cíle tak přijela společně.  Díky excelentním závěru vybojoval Jiří Petruš druhé a Petr Klabouch třetí místo.

Další zástupce Topforex Lapierre Vojtěch Řepa startoval na Czech Tour 2020. Při čtvrtečním startu obsadil společně s kolegy z reprezentačního výběru 11. místo v časovce družstev, páteční etapu dokončil v hlavním pelotonu a v sobotu se mu podařilo dostat se do hlavního úniku dne, kdy uniklá pětičlenná skupina dokázala ujet hlavnímu pelotonu o celých šest minut. Nadále tak přes svůj nízký věk dokazuje vysoký výkonnostní standard.

„Nyní nás ve čtvrtek čeká Mistrovství Slovenské republiky v časovce, kde nás budou reprezentovat naši slovenští závodníci. V neděli bude následovat společné mistrovství ČR a SR pro kategorii U 23, kde pojede celý tým mimo staršího Jirky Petruše.  Následuje 20.8. Mistrovství České republiky v časovce a celý program vyvrcholí v sobotu 22. 8. závodem s hromadným startem kategorie Elite, jehož se zúčastní i všichni naši závodníci,“ odkrývá náročný závodní program v budoucích týdnech sportovní ředitel Topforex Lapierre Petr Kaltofen.