Sport a volný čas

Slovenští závodníci v barvách Topforex Lapierre bodovali v závodě Mamut Tour

Tento víkend se závodníci stáje rozdělili, aby hájili barvy Topforex Lapierre na dvou frontách. Dvojice mladíků ze Slovenska vybojovala v Přerově první, respektive druhé místo ve své kategorii. Pětice Řepa, Klabouch, Honsa, Kohout a Ťoupalík byla vyslána reprezentovat tým do slovinské Kranje.

V sobotu se cyklisté Topforex Lapierre účastnili maratonského závodu KELLYS Mamut Tour. Tradiční trať, dlouhá 220 km, se čtyřmi horskými a jednou rychlostní prémií v Hostýnských vrších byla v rámci tréninkového bloku velice kvalitní prověrkou. V závodě s převýšením 5000 m si nejlépe vedli slovenští závodníci Adam Foltán a Matej Blaško, když ve své kategorii obsadili první a druhé místo. Na stupních vítězů je doplnil rovněž Richard Habermann, který se stal nejaktivnějším závodníkem. Adama připravil o šanci bojovat o vítězství napříč kategoriemi defekt, který ho potkal 3 kilometry před cílem.

„I přesto, že se jednalo o amatérské přípravné závody, každé vítězství se počítá,“ nepodceňuje umístění svých svěřenců sortovní ředitel Topforex Lapierre Petr Kaltofen.

Následoval přesun do Svijan, kde trojice Foltán, Blaško a Hetfleis absolvovala Velkou cenu pivovaru Svijany, kde o sobě dal opět vědět Adam Foltán. V úniku spolupracoval se závodníky Sparta Praha, a i přes převahu jejich závodníků jen těsně prohrál cílový spurt a dojel druhy.

Pětičlenná skupina závodníků Topforex Lapierre Vojtěch Řepa, Petr Klabouch, František Honsa, Martin Kohout a Jakub Ťoupalik absolvovala mezitím závody ve slovinské Kranji. V sobotu večer se zúčastnili kritéria na 40 km, kde se nejlépe umístil Vojtěch Řepa, když závod dokončil v první skupině.

V neděli se konal tradiční závod organizovaný od roku 1996, kde trasa celkem třinácti dvanáctikilometrových okruhů z větší části procházela historickým centrem města. Mladé naděje Topforex Lapierre byly celých 157 kilometrů aktivní a snažili se připravit pozici na závěr pro Petra Klaboucha. Několik pádů v poslední části zhatilo naděje na lepší než 18. místo.

„Čekal nás městský, mírně zvlněný, okruh a do cíle klasikářský 500metrový kopec. Byl to poměrně nervózní závod, došlo ke spoustě pádů, za jedním z nich v závěru zůstal i náš Petr Klabouch, na kterého jsme jeli, takže obsadil pouze 18. místo,“ vysvětlil Petr Kaltofen průběh závodu.